U organizaciji Edukativno-istraživačkog centra „Avalon“, uz finansijsku podršku Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, u utorak i sredu, 16. i 17. decembra, uspešno je realizovan dvodnevni projekat „Medijska pismenost nove generacije“, namenjen mladima sa ciljem unapređenja medijske pismenosti i razvoja kritičkog mišljenja.
Tokom trajanja projekta održana su edukativna predavanja, tematski sastanci i otvoreni razgovori sa mladima, na kojima su obrađene teme uticaja medija na svakodnevni život, prepoznavanja dezinformacija, kritičke analize medijskih sadržaja i odgovornog korišćenja društvenih mreža. Poseban akcenat stavljen je na važnost informisanog pristupa medijima i aktivnog učešća mladih u javnom dijalogu.
U okviru projekta sprovedeno je i istraživanje koje je obuhvatilo anketiranje mladih, sa ciljem sagledavanja njihovih medijskih navika i nivoa medijske pismenosti. Rezultati istraživanja doprineli su boljem razumevanju potreba mladih i predstavljali osnov za kreiranje kvalitetnijih edukativnih sadržaja.
Projekat je okupio mlade iz različitih društvenih sredina, koji su pokazali visok stepen angažovanja kroz diskusije i razmenu iskustava sa predavačima i organizatorima.
U realizaciji projekta učestvovali su Ivana Knežević, Nikola Bilić, Vesna Marković, Suzana Andrić, Predrag Rava i Dragana Pavlović.
Projekat „Medijska pismenost nove generacije“ predstavlja značajan doprinos osnaživanju mladih da postanu informisani, kritički orijentisani i odgovorni korisnici medija.









