Sa velikim zadovoljstvom vas obaveštavamo da će premijera filma G.I. Joe: Odmazda (G.I. Joe: Retaliation) biti održana 27. marta, u bioskopu Kolosej, sa početkom u 20h. U nastavku filma iz 2009. godine ”G.I. Joe: Uspon Kobre”, koji je zaradio preko 300 miliona dolara na svetskim blagajnama, G.I. Joe vojnici se bore ne samo sa smrtnim neprijateljem Kobrom, već su primorani da se odbrane i od napada iz same vlade koji predstavljaju pretnju po njihovo postojanje.

Kad su počeli da razmišljaju o nastavku, filmadžije su želele da se nadovežu na najbolje elemente i priču iz prvog filma i da to prenesu u drugi deo, dok će u isto vreme stvarati novi identitet i osećaj. To je otvorilo mogućnost i da se uvedu novi likovi iz bogate G.I. JOE mitologije u ovu franšizu.

O LIKOVIMA I GLUMCIMA
Lik koji se vraća iz prvog dela je DJUK, mladi, tipično američki vojnik koji vodi svoj tim samouvereno, precizno i vrlo ponosno. DJUK, posvećen i lojalan, učiniće sve da zaštiti vojnike koji su pod njegovom komandom i potrudiće se da iz njih izvuče ono najbolje. Ponovo u ovoj ulozi našao se Čening Tejtum, koji s lakoćom tumači ovaj lik koji privlači najraznovrsniji tip publike. „Čening je čovek iz naroda i svi mnogo više mogu da se poistovete s Djukom jer je iskren i ima neverovatnu sposobnost da se zbliži s publikom,“ kaže reditelj Ču.
„Bilo je zabavno što sam ponovo zaigrao u najmaštovitijoj igri svih vremena,“ kaže Čening.

Kad su dodeljivali ulogu liku poznatom po ekstremnoj fizičkoj dominantnosti i legendarnoj veličini, filmadžije su dobile zadatak da pronađu glumca koji bi mogao da parira ovom liku po fizičkoj jačini ali i da predoči njegovu unutrašnju snagu i jačinu.
„Postoji samo jedna osoba na ovom svetu za koju mislim da može verno da dočara ovaj lik, a to je Dvejn Džonson,“ kaže Ču. „Pored očigledne fizičke spremnosti, Dvejn razume i kako je to biti vojnik i vođa. Uneo je čast i urođenu humanost u ovu ulogu.“

Poput drugih, Dvejn Džonson ima drage uspomene na period svog detinjstva kad se igrao s G.I. JOE figuricama. „Kao mali, obožavao sam da se igram s G.I. Džojcima. Kad sam se uključio u ovaj projekat počeo sam da shvatam mitologiju i bio sam impresioniran time koliko je slojevita,“ kaže Džonson.
„Roudblok se smatra lepkom koji drži G.I. JOE tim na okupu i stvarno cenim to što nevoljno prihvata da bude u centru pažnje,“ kaže Džonson. „On to radi iz ljubavi prema svojoj zemlji i službi i meni je to za svaku pohvalu.“
Reditelj Džon M. Ču želeo je da istraži i emotivnu stranu priče o nindžama i dubinu animoziteta između dva čoveka koja su trenirala rame uz rame kao braća. „Zaista smo želeli da istražimo gde je spona između čoveka i nindže, i kad to bes i ljubomora počinju da preuzimaju primat.“

Priznati glumac, Džonatan Prajs ponovio je ulogu američkog predsednika i dobio je nimalo lak zadatak da odigra dva različita lika na suprotnim stranama spektra dobra (pravi američki predsednik) i zla (negativca koji se pretvara da je predsednik). „Ljudi me uvek pitaju šta je zanimljivije igrati, ali meni je bilo zabavno da igram i nasilnika i žrtvu u isto vreme,“ kaže Prajs.

„Džo Kolton je misteriozni lik o kome se pričalo u nekim od stripova, ali nije potpuno realizovan. Zato kad se Brus Vilis pojavio i razjasnio sve nedoumice, postalo je veoma jasno da Džo Kolton u velikoj meri predstavlja srž G.I. JOE-a.“
Trejler za film pogledajte ovde:










