Thursday, March 28, 2024
HomeGreenO čemu najčešće lažemo porodicu

O čemu najčešće lažemo porodicu

Studija sprovedena u Baltimoru pokazuje zanimljive rezultate po pitanju o čemu lažemo, kome i kada. Lagati, uopšteno, nije dobra ideja, a neretko ćete tim činom i povrediti mnoge oko sebe, ali moralnost i apsolutne vrednosti su jedna, a stvarni život druga stvar. Nova studija pokazala je kako čak 77 odsto roditelja laže svojoj deci o finansijama, a samo 15 odsto govori istinu, ali jednom nedeljno.
Kada je reč o bračnim partnerima, gotovo polovina Amerikanaca laže svojim životnim saputnicima, navedeno je u istraživanju o “finansijskoj neveri”. Ove brojke za sobom povlače pitanje, je li ikad u redu lagati o novcu?
– Naravno – tvrdi Mark La Spisa, predsednik kompanije Vermilion koja se bavi finansijskim savetovanjem.
– Novac je privatna stvar i niste obavezni da delite informacije o njemu sa svim članovima porodice. Zapravo, ponekad vas previše govora o novcu može učiniti žrtvom – piše Huffington Post.
Na kraju, neke su laži smišljene u najboljoj nameri. Borite li se s ozbiljnim novčanim problemima, verovatno to ne želite podelite s vašim detetom koje je premlado da pravilno shvati problem.
Iskrenost je najbolja politika
Procenjeno je da oko šest miliona Amerikanaca svoje finansijsko stanje krije od ljudi važnijih u njihovim životima, a to sve čine zbog osećaja finansijske nezavisnosti, piše u anketi CreditCards-a. Mikelan Valtera, finansijska savetnica i autorka knjige “Zašto žene zarađuju manje”, veruje kako je uvek bolje podeliti istinu sa svojim partnerom. Drugim rođacima i široj porodici, kako tvrdi, ipak ne dugujete nikakva objašnjenja.
Spisateljica iz Toronta, Samanta Kemp – Džekson, objasnila je zašto laže svoje četvoro dece.
– Oni postavljaju pitanja svakih pola minute i ne možete na svako od njih povesti duboku diskusiju jer bi to potrajalo čitave dane i noći. Stoga mi se čini sasvim normalno ponekad da im kažem da više nemam novca na račnu kad požele nešto preskupo – objašnajva ona.
Robert Feldman, profesor psihologije na Univerzitetu u Masačusetsu i pisac, tvrdi da je sasvim u redu na pitanja koliko zarađujemo, koliko novca imamo i koliko smo platili nešto odgovoriti kako je reč o privatnim stvarima o kojima ne želite razgovarati.
– Iskrenost možda nije savršena politika, ali je i dalje najbolja- završio je.
 
Izvor: 24sata

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Stefan on Dva od jednom
Zorana on USB meda!
Slobodan on Multi mališan!