Tuesday, May 7, 2024
HomeBlueVaterpolisti zabeležili prvu pobedu

Vaterpolisti zabeležili prvu pobedu

Srpska vaterpolo reprezentacija pokazala je da je jedan od navećih favorita za olimpijsku medalju. Tim selektora Dejana Udovičića savladao je trostrukog olimpijskog šampiona Mađarsku rezultatom  14:10.
Nakon neizvesnog prvog poluvremena, naši vaterpolisti uspeli su da u trećoj četvrtini steknu prednost, golovima Filipa Filipovića, Andrije Prlainovića i Duška Pjetlovića, dok je golman Slobodan Soro bio nepremostiva prepreka za mađarksi napad.
Srbija se takmiči u grupi A, gde pored Mađara igraju i SAD, Australija, Crna Gora i Ruminija.
Trenutno su na programu i utakmi ce naših reprezentacija u odbojci i rukometu, dok je meč Novaka Đokovića i Italijana Fabija Fonjinija odložen zbog kiše pri rezultatu 7:7 u taj-brejku prvog seta.
Drugog dana Olimpijskih igara u Londonu ostali smo bez još jednog kandidata za medalju. Stonoteniser Aleksandar Karakašević izgubio je od Danijela Cvikla iz Mađarske.

Izvor: Lepota i zdravlje