Sunday, April 28, 2024
HomeBluePrva MOL ekološka benzinska pumpa u Budimpešti

Prva MOL ekološka benzinska pumpa u Budimpešti

Ušteda više od 50% energije, kreativna upotreba alternativne energije, efektivna redukcija deset tona gasa CO2 i emisije gasova, konstruktvina upotreba recikliralnih materijala na MOL benzinskim pumpama – sve to čini novi zeleni koncept grupe MOL, zasnovan na principima održivog razvoja koji su skoro postavljeni u Budimpešti. Ova nova benzinska pumpa predstavlja spoj brige o ekološkom okruženju kao i naprednog dizajna koji nisu protvrečni u ovom slučaju. Zeleni koncept grupe MOL je projekat koji neće služiti samo korisnicima u budućnosti već i u sadašnjosti.
MOL je godinama tragao za načinom razvitka ove „benzinske pumpe budućnosti“.
Jedan od glavnih ciljeva benzinske pumpe budućnosti je korišćenje alternativnih izvora energije i smanjenje energetskih troškova pumpi.
Korišćenjem alterantivnih izvora enegrije i energetski efikasne tehnologije MOL je smanjio troškove za blizu 20% u odnosu na klasične pumpe. Sada je moguće sačuvati 7,000 m³ gasa i 120 000 kWh električne energije godišnje.
Nova benzinska stanica će takođe biti operemljena turbo punjačima za električne automobile. Ovo će biti prva oprema te vrste na pumpama u Mađarskoj. Baterije elektručnih automobila puniće se za samo dvadeset minuta.  Sve je veća upotreba električnih automobila, posebno popularnih u inostranstvu, što nije slučaj u Mađarskoj. Ipak, MOL u saradnji sa ABB, liderom u napajanju energijom i automatizacije tehnologije, sada je fokusiran na pionirski razvoj istog.
Inovacije koje donosi zeleni koncept grupe MOL:
Značajno povećana toplotna instalacija zgrade, uključujući troslojne staklene površine, koje u velikoj meri smanjuju toplotu tokom leta a povećavaju je u zimskim periodima.
Zeleni zid ekološke pumpe i prekriven krov biljkama neutralisaće 10 tona  CO2- na godišnjem nivou, dok će se smanjivanje energije u letnjem ili povećanje u zimskom periodu uticati na isparavanje iz zgrade. Tako sačuvana energija može da smanji emisiju gasa CO2 za skoro 100t.
Kišnica koja se čuva u cisternama zgrade koristi se za zalivanje biljaka na krovu i zelenim zidovima, tako da je korišćenje pijaće vode minimalno.
Unutrašnjost pumpe dizajnirana je korišćenjem ekoloških neškodljivih materijala.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Stefan on Dva od jednom
Zorana on USB meda!
Slobodan on Multi mališan!